Začínáme s domácím nahráváním 3 | virtuální nástroje

MT Power Drum Kit – virtuální bubeník zdarma

V minulých dílech jsme si pořídili techniku, zprovoznili DAW a nahráli první audio stopy. Zbývá tedy snad ukázat co to virtuální nástroje jsou a jak se s nimi pracuje.

Virtuální nástroj je plugin, obsahující reálné, nebo elektronicky tvořené sample zvuky všeho, na co si vzpomenete. Díky němu vaše midi notové zápisy dostanou ty správné zvuky.

Nasamplovat virtuálním nástrojem jde všechno, kromě zpěvu, používajícímu slova. Dá se tím dobře nahradit živý muzikant v nahrávacím studiu? Ano, dnes už dá. Existují už světové profi nahrávky, i rockové, které virtuálních nástrojů využívají, nebo jsou na nich vyloženě postavené. Především elektronická produkce zde najde hodně využití.

Pokud nemáte ale kvalitní místnost, alespoň 10 mikrofonů a vstupů na zvukovce a zkušenosti, pak určitě pro své kreativní domácí účely použijete velice zdařilé bicí. Docela dobře zní i některé baskytary. A finálně profesionálně použitelné jsou podle mě např. klavíry a synťáky. Běžnému člověku tak na více, než velice slušně poslouchatelnou nahrávku stačí 1 vstup na zvukovce, elektrická kytara a mikrofon na zpěv. Celou tvorbu takto dělá například známý metalový coverista Leo Morachioli.

Kvalitní virtuální nástroje dostupné zdarma

Postup jak používat virtuální nástroje v Cubase

01

Obrázek 1 z 9

1 | Otevřeme si nový, nebo rozpracovaný projekt.