Perfect Drums | perfektní virtuální bicí

Perfect Drums Player (https://theperfectdrums.com/pdplayer)

Dnes bych vám rád představil jeden z pluginů virtuálních bicích z té vyšší ligy. Perfect Drums vám pomůže ozvučit vaše midi noty bubnů tak, že se s trochou šikovnosti uplatní i na profi scéně.

Nutno asi podotknout, že PD se zaměřují spíše na klasickou rockovou scénu. Samply jsou nabrané profesionálními muzikanty, na skvěle znějící a vyladěné bubny, zaznamenávané špičkovými producenty přes drahé mikrofony a preampy ve vyladěných místnostech.

Tento předpoklad sám o sobě ale nestačí. Bohužel, nebo bohudík, jsou Perfect Drums více určeny pro koncového zákazníka, než zvukového inženýra. Bicí znějí už smíchaně. Jejich zvuk je prakticky hotový a dodatečné úpravy mu spíše škodí. Stylově bych zvuk zařadil někam k americké produkci kapel Green Day, nebo Paramore.

Plná verze nabízí samozřejmě podstatně širší zvukovou banku. Verze zdarma oplývá pouze jednou, za to ale kvalitní, bicí sadou. V plné verzi lze také jednotlivé komponenty mezi sebou kombinovat. Nezřídka tedy můžete k bubínku Ludwig přidat kopák DW a doplnit to tomy od Sonoru. Není to problém a není to ani na škodu.