HOMERECORDING.cz

LePou Poulin Amps – IR simulace boxů a zesilovačů

Výrobce: Poulin LePou
Oficiální web: lepouplugins.blogspot.com
Druh pluginu: simulace kytarových aparátů

Pluginy jsou ve verzi VST2 a tudíž je Cubase již nepodporuje.


Rád bych vám představil povedené VST pluginy pro napodobení zvuku věhlasných zesilovačů a kytarových boxů v reálném čase.

Reálná simulace
Jedná se v podstatě o alternativu k placeným pluginům AmpliTube a GuitarRig. Kvalita zvuku na to, že je zde free, rozhodně není špatná. Jedná se o moderní metodu IR, tedy impulsů konvolučního reverbu. Tahle technologie je v módě posledních pár let, hlavně tedy na trhu placeného hardwaru a softwaru. 

Méňe lidí už ale ví, že se na IR impulsy přišlo už před léty s revolučním VSTčkem s názvem SIR a SIR2, nadšenci se naučili vytvářet vlastní impulsy a až poté si toho všimly velké firmy a začli IR technologii mocně komercionalizovat.

Naštěstí zbyl pořád zdarma LePou Poulin Amps. Pluginy využívající stejných technologií, jak dnes například výše zmíněné placené pluginy, nebo moderní simulátory Mooer Radar, či Two Notes Torpedo.

Něco jiného už pak je Kemper Profiler, kterému se podařilo vyřešit největší neduh konvoluce, konkrétně dynamiku hry. Společnost Kemper vyvinula tzv. dynamickou konvoluci a tím se dokázala studiovým náběrům lampových mašin přiblížit podle mě cca na 99%. Musím však podotknout, že mluvím o nahraných vzorcích. Tzn. porovnávám studiový náběr lampáče snímaného mikrofonem s náběrem Kempera z linky. Celkovou recenzi tohoto revolučního zeleného monstra si ale uděláme jindy.

Rozborem IR technologií a Kempera jsem chtěl přiblížit fakt, že Poulinem nenahradíte plnohodnotný aparát, ale v případě studiové nahrávky se už dá dostat na hodně vysokou úroveň kvality. Zahoďte staré PODy a Behringery. Tohle už je simulace, která smysl má!

Simulované železo
S LePou Poulin Amps si stahujete zdarma do svého kytarového arzenálu celkem zajímavý “cajk”.

  • HyBrit – Marshall (JCM800, 900, 2000)
  • Le456 – Engl Powerball
  • Lecto – Mesa Boogie Dual Rectifier
  • Legion – tady jsem na to nepřišel, kdo poradí má bod 😀 podle mě je to originál Hi Gain podle gusta samotného mistra LePou, nebo jak se ten strejda, co to programoval, jmenuje 🙂
  • LeXtac – Bogner Ecstacy
  • SoloC Head v 2.0 – Soldano SLO100 (našel jsem pouze 32 bitovou verzi pro Windows)

Jsou to vesměs simulace Hi Gainovějších strojů, ale natočit na to pěkné crunche, nebo cleany se dá samozřejmě také. A né špatně. Z průřezu Hi Gainových nadšenců toho tvůrce moc zásadního nevynechal. Chybí mi tam snad jen o nic méně legendární 5150. Ta se tu ale objeví coby free VST plugin zase někdy příště od jiného tvůrce.

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Simulace Boxů

Do simulátoru boxů LeCab můžete dávat vlastní impulsy. Impulsy se dají buď udělat svépomocí. Nasnímat si zvuk vlastního boxu například. Ale na to se podíváme jindy. Nebo se jich dá spousta najít na internetu. Zdarma převážně od nadšenců. Nejsou to však špatné zvuky. Kvalita simulace tady může dosáhnout profesionálních výsledků. V nahrávce už, pokud použijete reálný lampový preamp, nebo hlavu se zátěží dosáhnete prakticky nerozpoznatelného výsledku. Pokud seženete dobré impulsy.

Nebudu vás nutit tolik číst. Stáhněte a vyzkoušejte sami 🙂


Přímé odkazy ke stažení:
Poulin LePou Amp sim pack (Windows 32 bit)
Poulin LePou Amp sim pack (Windows 64 bit)
Poulin LePou Amp sim pack (Mac Audio Units)
Poulin LePou Amp sim pack (Mac VST)
Poulin LePou LeCab (Windows 32 bit)
Poulin LePou LeCab (Mac Audio Units)
Poulin LePou LeCab (Mac VST)
Oficiální odkaz ke stažení od výrobce:
lepouplugins.blogspot.com


O nás Štěpán Soukup
Kytarista kapely zakázanÝovoce a frontman projektu Tommy Poser. 18 let aktivního domácího nahrávání, 4 roky zkušenosti ze studia Total Record a Underground studia.

Žádné komentáře. Buďte první!

Váš email nebude viditelný.