Guitar Rig 5 Player | free amp simulator

Guitar Rig 5 Player (native-instruments.com)

Přečetli jste si první články o domácím nahrávání, koupili si tu zvukovku a sehnali nějaký DAW, možná už máte i mikrofon. Ale po připojení kytary přímo do vstupu zvukovky je to pořád málo Metallica?

Někde jsem se o tom již zmínil, ale pokud nehrajete do kytarového aparátu a nesnímáte ho mikrofonem, je použití pluginu s jeho simulací asi nejrychlejší a nejsnadnější volbou. Kvalitou už je to hodně k diskusi a léta o tom bují diskuse na všech kytarových fórech.

Ač bych tuto problematiku vyřešil jednou větou, ukážu vám rychlý způsob jak nejen zaznamenávat svoje kytarové nápady, ale také jak mít možnost zvuky a styly aparátu měnit i po nahrání kytarových stop.

Při použití simulačních pluginů se totiž nahrává do DAWu pouze čistý zvuk kytary a jeho náslech se modeluje ideálně v reálném čase v zásuvném modulu.

Native Instruments jeden použitelný, s pouze pár zvuky nabízí zdarma. Setkal jsem se s mnoha kytaristy, kteří ho mají rádi a s mnoha, kteří to považují za dětskou hračku na dema.

Simulace je ale v každém případě zdařilá a zvuky reproboxů fungují přes impulsní odezvy. Najdete zde i několik efektů. Takže do základní výbavy každého domácího producenta s elektrickou kytarou se bude dozajista hodit. I jako alternativa ke klasickému nahrávání, či doplnění nové barvy ke stávající kytaře.