Addictive Keys | časově neomezený free trial

XLN Audio Addictive Keys (free trial)

Pokud vymýšlíte jaký virtuální nástroj použít pro zvuk klavíru a tovární se vám nelíbí, pak tu máme jeden tip. Addictive Drums ve verzi zdarma mají sice jen omezené možnosti, za to však kvalitní.

Kompletní Addictive Keys se dají koupit ve 4 verzích:

  • Modern Upright vychází z pianina Yamaha U3, které XLN Audio doporučuje využít, pokud je pro váš mix velké křídlo prostě moc… velké. Pianisté tento model (Yamaha U3) považují za moderní klasiku.
  • Studio Grand představuje klasická koncertní křídla a vzdušné haly. Zvuk piána je zde opravdu velký a líbivý. Pokud se na klavír učíte a nemáte doma nic, než midi klávesy, pak vás tenhle zvuk bude inspirovat k pilnému cvičení.
  • Electric Grand je elektrický klavír CP-80, kde máte na výběr ze 3 režimů zvukového záznamu a 7 různých variant nastavení záznamu. Na výběr tedy je.
  • Marko One je plugin založený na elektrickém piánu Rhodes Mk. 1, což je údajně oblíbená volba už několik desetiletí. Opět nabízí 7 možných perspektiv záznamu.

Demo Addictive Keys, neomezené časově, musí mít tedy jiné limity. V XLN Audio se rozhodli nabídnout lidem své Studio Grand neomezeně pouze ve 4 oktávách a se 3 zvukovými polohami, resp. možnostmi nastavení záznamu.

Musím říct, že docela dlouho jsem v demo režimu fungoval, aniž by mi tato omezení jakkoliv vadila. Později jsem dostal ke zvukovce plnou verzi Studio Grand a víceméně používám stejně presety z této Trial verze.

Pro instalaci je u XLN Audio zvykem si stáhnout jejich instalátor, který už se o všechno postará.

Krom Addictive Keys si ještě můžete vyzkoušet profi sadu bicích s názvem Addictive Drums 2, která je také neomezená časově, ale je omezená pouze velice malou bicí sadou (kick, snare, hh a crash). Ostatní, XO, DS-10, RC-20 a Addictive Trigger jsou jen jako desetidenní trial verze.

Ještě jedno video jak to hraje.